Зореслав Замойський

14 КВІТНЯ, 1978 — БЕРЕЗЕНЬ, 2022

ЖУРНАЛІСТ

43 РОКИ

Зореслав Замойський був активістом та журналістом-фрилансером. З початку війни опинився в її епіцентрі, у Бучі. Він там мешкав і працював. Писав для інтернет-ресурсів «Інформаційний портал» та «Громада Приірпіння». Висвітлював діяльність органів місцевого самоврядування.

1 березня почав вести щоденник війни 2022 року. Хотів описувати події цих днів детальніше. Таких бойових дій у житті він ще не бачив і не бажав випробувати нікому. У Бучі були пошкоджені майже всі будинки. Гора розбитої техніки. Майже весь час Зореслав сидів у погребі. Ближче до ночі була змога трохи визирнути, подихати повітрям. Його місто блокувало ворогові дорогу, не давало шансів прорватися далі, до самої столиці.

5 березня із Зореславом утратили зв’язок. Після звільнення Київської області від окупації знайшли його тіло. Мертвим. Зроблені судмедекспертами фотокартки підтверджують, що його смерть була насильницькою. Він зазнав знущань і тортур від російських військових. Зореслава не стало на вулиці Богдана Хмельницького. Про загибель повідомили 13 квітня, а 14-го в журналіста мав бути день народження.

Зореславу було 43 роки. Народився він у місті Дніпрі. Рідних на Київщині не мав. Ховала його місцева єврейська громада, парафіянином якої він був. «Буремні й трагічні часи переживає наша країна та люди», — писав Зореслав.

 

 

Остання зміна: Вт. 10 жовт. 2023 Опубліковано в Загиблі журналісти