Євгеній Сакун

24 СІЧНЯ, 1973 — 1 БЕРЕЗНЯ, 2022

ОПЕРАТОР

49 РОКІВ

Євгеній Сакун — оператор телеканалу LIVE. Був ним. Його життя обірвав ракетний удар 1 березня 2022 року. Росія обстріляла цивільну інфраструктуру в Києві. Понівечила головну телевежу столиці. Снаряд, що влучив, забрав життя не тільки Євгенія, а й ще чотирьох людей. Оператор просто проходив повз цю телевежу.

Люди, що були тоді на вулиці, не мали шансів вижити. Вибух випалив усе на своєму шляху в радіусі кількох кілометрів. Тіло Євгенія розпізнали завдяки прескартці, яку він мав із собою. Євгеній став першим телевізійником, який загинув від повномасштабного вторгнення Росії-агресора на територію України.

Свій творчий шлях розпочав на студії «УкрКіноХроніка». Далі був Київський національний університет театру, кіно і телебачення. Там Євгеній застав ще славнозвісних викладачів-фронтовиків Ізраїля Гольдштейна та Якова Мєстечкіна. Вони буркотливо йому пояснювали важливість обирати «безпечну точку» під час «знімання під обстрілом». Євгеній тоді сміявся з метрів. Мовляв, які обстріли?

Коли він закінчував університет, Укркіно розвалилось і більшість одногрупників обрали інші професії та види діяльності. Але не Євгеній.

Оператор був безконфліктним. У творчому колективі це досить важко. Долучався до створення спільного інформаційного національного телеконтенту, спрямованого захищати Україну. Влітку обов’язково носив чорні окуляри та бейсболку. Йому було 49 років.

Свій день народження Євгеній святкував за місяць до початку масштабної війни, розв’язаної Росією. Він присвятив себе телебаченню та поліг біля телебачення.

Остання зміна: Вт. 10 жовт. 2023 Опубліковано в Загиблі журналісти