Віктор Петров

19 вересня 1989 року — 26 травня 2023 року

33 роки

журналіст, активіст

 

Віктор вибрав собі позивний Лелека. Казав, що ці птахи завжди повертаються додому. Його призов був стресом для рідних. Мама Віктора Ірена розповіла, що могли сховати сина, вивезти за кордон, але він не дозволив: «Він би собі просто не пробачив за це уникнення, за це боягузтво. Я не могла його зупинити, навіть не намагалась. Знала, що внутрішньо він не пробачив би мені й собі».

Журналіста мобілізували наприкінці 2022 року. Він воював у лавах 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи на східному напрямку. Отримав звання «лейтенант». Перед загибеллю виконував обов’язки командира роти та мав у підпорядкуванні понад 100 військовослужбовців, які поважали його.

Віктор народився у Львові. Навчався у школі № 13, приватній школі-гімназії «Еврика», а згодом вступив до ліцею «Оріяна». Здобув вищу освіту на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка та закінчив військову кафедру, де одержав звання «молодший лейтенант».

Працював у молодіжній громадській організації «Інститут Суспільних Ініціатив». Був першим редактором видання «Сихів Медіа», співзасновником, продюсером і креативним менеджером WHAT IF creative studio. Журналіст ініціював багато проєктів, зробивши великий внесок у розвиток країни.

Останні п’ять років життя Віктор не їв м’яса: вирішив так урятувати тварин. Сортував сміття, не вживав алкоголю, не курив. Регулярно здавав кров для онкохворих, урятував 22 дитини. Ще 2019 року Віктор написав у себе в соцмережі: «Українці — народ скептичний і доволі нетерплячий. <…> Справжні зміни — це боляче, це складно, це не завжди очевидно, особливо враховуючи постійні зовнішні та внутрішні перешкоди. А ще потрібен час».

Рідні кажуть, що Віктор був справжнім ерудитом, з ним можна було годинами спілкуватися на різні теми. Мама Ірена згадує, що він був більш ніж просто хороший і турботливий син: він був і наставником, другом, братом, психологом, мудрою та обдарованою людиною. «За що вбили мою дитину?» — запитує сповнена болю мати.

Поховали Віктора на Личаківському військовому цвинтарі у Львові.

Остання зміна: Вт. 10 жовт. 2023 Опубліковано в Загиблі журналісти