Олексій Борис

17 червня, 1995 року — 9 лютого 2023 року

27 років

журналіст, юрист

24 лютого 2022 року Олексій запитав у колег, чи може підготувати редакційну статтю на прийдешній тиждень про початок повномасштабної війни. Наступного дня журналіст уже їхав на військове навчання разом з татом. Ще через місяць був на східному напрямку, на нулі. Олексій став добровольцем: не зміг учинити інакше. Він не раз відверто казав, що піде захищати країну. «Своїм майбутнім дітям не буде соромно глянути в очі і розповісти, де був, коли хотіли загарбати Україну», — аргументував журналіст.

Медійник служив у 58-й мотопіхотній бригаді. Спочатку був у розвідувальній роті, виконував роботу рядового солдата. Потім Олексія перевели до протитанкового артилерійського дивізіону, де був коригувальником. Користуючись дроном, проводив аеророзвідку. Пізніше Олексія призначили командиром взводу протитанкової артилерійської батареї. «Це не якісь пафосні слова, я розумів, що Україна точно переможе. Попри те що будуть важкі часи, ми обов’язково відвоюємо свою країну», — ділився він.

Олексій був журналістом «Юридичної газети». Раніше працював на юридичну компанію Arzinger. Закінчив військову кафедру, мав звання молодшого лейтенанта.

Він дуже любив котів, не обходив увагою жодного пухнастого. Полюбляв Одесу, проводив там майже кожну відпустку. Ніколи не стримував себе на заходах, де були музика й мікрофон: обожнював співи й караоке. У травні 2022 року, за день до того, як вирушити на Донбас, реалізував свою мрію — одружився з коханою, без урочистостей і святкування. «Сім’я підтримала моє рішення, хоча дуже хвилювалася за мене. Спротиву з їхнього боку не було. Це був свідомий вибір», — розповідав Олексій.

Рідні кажуть, він не терпів лицемірів і не пробачав зради. Дружив і любив максимально. Писав друзям із фронту, що сумує за журналістикою. Він вірив у міцну дружбу, чисте кохання й вільну Україну.

21 травня 2022 року Олексій вважав своїм другим днем народження. Виконуючи бойове завдання, він розкладав гармату, через кілька хвилин почався шквальний артилерійський обстріл. Нюанс: Олексій зняв із себе бронежилет і каску, щоб виставити бусоль, адже на солдаті не має бути будь-яких магнітних предметів, які можуть завадити виставити прилад на північ за магнітною стрілкою. «Це жахливе, моторошне відчуття, коли снаряди лягають біля тебе <…> У цей проміжок часу я питав: “Боже, невже я не побачу свою дружину?”» — розповів журналіст в одному з інтерв’ю.

Олексій загинув на передових лініях Донецької області.

Остання зміна: Вт. 10 жовт. 2023 Опубліковано в Загиблі журналісти