Ігор Гуденко

29 КВІТНЯ, 1966 — 26 ЛЮТОГО, 2022

ФОТОГРАФ, АКТИВІСТ

56 РОКІВ

Ігор Гуденко загинув з камерою, фіксуючи злочини російської армії в Харкові. 24 лютого, коли агресор увірвався в Україну, він велосипедом поїхав на кільцеву дорогу, що на Північній Салтівці. Там якраз точилися бої. Першого дня війни на своїй сторінці у фейсбуку він виклав фото, а згодом і відео понівеченої ворожої техніки. Це була його остання публікація.

Зв’язок з Ігорем обірвався 26 лютого. Три місяці журналіста вважали зниклим безвісти. Його шукали рідні, знайомі, правоохоронні органи, сподіваючись, що Ігор живий. У травні з’ясувалося, що тіло Ігоря знайшли активісти 27 лютого в одному з обстріляних будинків на вулиці Наталії Ужвій. У той район російські війська гатили з «Градів» та «Ураганів» від початку вторгнення. Ритуальна служба поховала журналіста 7 квітня.

Ігор був фотографом, членом Національної спілки журналістів України, відеоблогером, активістом. Опікувався екологічним питанням у рідному Харкові. У соцмережі навіть додав до свого імені Green — «зелений». Один з найважливіших матеріалів у його творчому доробку — знімання розстрілу протестувальників, що відбувся в Києві на Інститутській 20 лютого 2014 року. Він був у першій лаві та з відстані кількох метрів зазнімкував народження Небесної сотні на Майдані. Це відео стало вагомим доказом у судовому процесі. Ігор виступив як співавтор та режисер документального фільму «Герой України Євген Котляр». Йому також належать відомі кадри, як під час провокацій проти Євромайдану в Харкові міліціонер подає бандитові ніж, який у нього випав з кишені.

Знайомі кажуть про Ігоря, що патріотизму в ньому було з гаком. Він відвідував усі акції. Журналіст мав безліч ноухау у своєму творчому підході. Завдяки його технічним вигадкам у вдосконаленні інструментів завжди вдавалося значно пришвидшити будь-який робочий процес. Друзі Ігоря зазначають, що він завжди був там, де особливо важливо, особливо палко. Багато його фото та відео стали історичним надбанням України. Йому було 56 років.

Остання зміна: Вт. 10 жовт. 2023 Опубліковано в Загиблі журналісти