Дмитро Сірик

30 листопада 1986 року — 20 квітня 2023 року

36 років

журналіст, радіоведучий

 

Дмитро родом із Сєвєродонецька. Після окупації міста 2014 року тимчасово перебрався в Київ. Мріяв приїхати у звільнений від російської армії Луганськ і відновити там українське мовлення. Коли 2015-го територію деокупували, Дмитро повернувся й знову став до роботи на радіо «Пульс». Водночас працював шкільним психологом. Медійника залучали як експерта на телебаченні: надавав поради місцевим.

Понад 15 років Дмитро присвятив радіо. Був диджеєм, музичним редактором, радіоведучим. В ефірах слухачі знали журналіста під псевдонімом Іван Лопата.

В останні роки місцем його роботи було «Суспільне». Колеги завдячують Дмитрові за професійні навички: він учив їх працювати з мікрофоном, зі звуками, розповідав, як інтонувати. «Людина, яка не знала слова “не можу”», — відгукувався про Дмитра колега.

Його авторська програма називалася «Перемотка», вона про українські хіти. Дмитро любив українську музику й намагався популяризувати її. Колеги кажуть, що його слухалася техніка, хоч мав гуманітарну освіту.

Друзі згадують, що інколи пізно ввечері Дмитро зривався та йшов на роботу: «Бо студія — це ж серце радіоефіру», — казав він. Медійник завжди уважно стежив за процесами. Йому було небайдуже, яка якість звуку, якість тексту. У колективі Дмитра ніколи не траплялося конфліктів: він завжди вчив усіх витримки. Був спокійним, розсудливим і впевненим у собі, знав, який крок і в якому напрямку слід робити.

Знайомі переконані, що Дмитро був взірцевим татом. Разом зі своїми батьками виховував сина-підлітка. Майже всі, хто стикався з Дмитром уперше, потрапляли під його сильний погляд і казали: «О! Він такий суворий у вас!». Друзі сміялися, тому що насправді він був доброю людиною, ввічливою, чуттєвою.

На початку березня 2022-го Дмитро пішов до військкомату добровольцем. Воював спочатку на Харківщині, потім у Донецькій області, захищав країну понад рік. Постійно перебував у гарячих точках. Дмитро був стрільцем-снайпером механізованого батальйону. Загинув під час артилерійського обстрілу біля Авдіївки.

Поховали Дмитра в Переяславі, що на Київщині.

Остання зміна: Вт. 10 жовт. 2023 Опубліковано в Загиблі журналісти