МДУ про війну

У полум'ї війни: розповідь колективу Маріупольського державного університету

Маріупольський державний університет – ровесник незалежної України. Минулого року ми відзначили 30-річчя. Це було велике яскраве святкування у драматичному театрі – архітектурній перлині Маріуполя. У колі добрих друзів ми згадували з чого усе починалося та як стрімко наш заклад вищої освіти виріс із Маріупольського гуманітарного коледжу до єдиного у Донецькій області класичного університету.

Тоді ж ми поставили собі за мету у найближчі роки зробити Маріуполь справжнім студентським містом. Університет збільшував свої потужності: відкривав нові спеціальності, розширював партнерські зв’язки, оновлював матеріально-технічну базу, будував нові корпуси та унікальний для Приазов'я Музей науки.

Це був час амбітних мрій і великих планів, які, на жаль, зруйнувала війна.

24 лютого, зранку, ми оперативно зібралися та прийняли рішення вивезти сервери, документи, електронні ключі – все необхідне для забезпечення діяльності університету в іншому місці. Мені всі казали, що я божевільний, коли повертався назад – до Маріуполя. Можливо, десь вони і мали рацію, але в мене як керівника не було іншого варіанту. Тоді я зробив правильний вибір – я хотів бути поряд зі своїми людьми, – відзначає ректор МДУ Микола Трофименко.

Наше життя розділилося на до та після. У навчальних корпусах, які виступали майданчиками для професійного становлення, творчої реалізації та наукових відкриттів, тепер повисла зловісна тиша і порожнеча. Вони не були військовими об’єктами та все одно стали мішенню для снарядів.

У це не хочеться вірити, але війна забрала життя багатьох наших викладачів і співробітників – чудових людей, професіоналів своєї справи, які любили свою роботу і вкладали у неї усю душу, та наших студентів – молоді, заради якої ми існуємо. Ніякі слова не зможуть повернути їх назад, але пам’ять про них, допоможе нам відродитися та працювати заради кращого майбутнього.

Наразі Маріупольський університет перебуває у Києві, у столиці незламної України. Завдяки підтримці академічної спільноти, Міністерства освіти і науки України, у наше розпорядження надали один із корпусів Київського національного університету будівництва та архітектури. Для нас важливо аби кожен був у безпеці, зберіг свою роботу та місце навчання.

Ми привели у дієздатність освітню платформу Moodle, відновили навчання у дистанційному форматі, успішно атестували студентів випускних курсів. Ми готові працювати та використовувати практики найкращих університетів світу, адже вже маємо досвід участі у міжнародних освітніх проектах.

Ми цінуємо кожного нашого співробітника та студента і допомагаємо їм всім необхідним. Працюємо над тим, щоб освітяни безперебійно отримували заробітні плати, а студенти – стипендії. Вирішили питання з житлом у Києві, тож поступово забезпечуємо місцями у гуртожитку. Хочемо якнайшвидше зібрати всю велику родину Маріупольського університету та відновити повноцінну роботу.

У столиці університет зможе змінитися та розвинутися, щоб вже оновленим повернутися додому: з новою філософією, з новим розумінням себе. Саме тут, перебуваючи у серці країни, ми зможемо зберегти свою ідентичність, а не розчинитися в інших закладах освіти. Хоча небезпека «злиття» нікуди не дівається, ми не маємо іншого вибору, як розвиватися і далі продовжувати працювати заради нашого майбутнього, – додає ректор МДУ Микола Трофименко.

Де б ми не були, Маріуполь залишається у наших серцях і думках. Кожен із нас мріє повернутися до рідного міста: вільного та нескореного. Ми відновимо його та вдихнемо життя – з новими цінностями, ідеалами, поглядами. Маріуполь стане прогресивним європейським містом, а Маріупольський державний університет гордо нестиме свою назву та виховає не одне покоління найкращих спеціалістів для процвітання незалежної України. Віримо у це.

Платіжні реквізити:

UA373348510000000026008181301  ГРИВНЯ

UA373348510000000026008181301  ДОЛЛАР США

UA373348510000000026008181301  ЄВРО

Остання зміна: Вт. 2 серп. 2022