МІЖНАРОДНИЙ ЖУРНАЛІСТСЬКИЙ ГУМАНІТАРНИЙ ЦЕНТР

Проект Академії української преси, спрямований на збір інформації про гуманітарну допомогу українцям.

Про нас

Міжнародний журналістський гуманітарний центр (МЖГЦ) — проєкт Академії української преси (АУП), направлений на збір інформації щодо гуманітарної допомоги українцям.

Місія — збирати запити постраждалих від воєнних дій та інформувати міжнародну спільноту про гуманітарні потреби українців.

Завдання — налагодити пряму комунікацію західних благодійників з регіонами України, які найбільше постраждали від російської агресії після 24 лютого 2022 року.

Це майданчик для тих, хто потребує допомоги, і тих, хто хоче допомогти. Місце, де відбуватиметься двостороння взаємодія для підтримки постраждалого народу.

Зібрану та оброблену інформацію ми розповсюджуємо на Фейсбук-сторінці центру та серед закордонних журналістів, які співпрацюють з нами. Щодня на сторінці центру виходить понад п’яти постів про постраждалих українців.

АУП пише про реальні гуманітарні лиха в Україні. Про тих, кому терміново потрібні елементарні ресурси, щоб вижити. Про тих, хто потребує їжі, одягу, ліків, фінансової допомоги. Тих, хто залишився без даху над головою.

Діяльність МЖГЦ

АУП не надає персональну грошову допомогу. Наш фронт — виключно інформаційний. Ми перші в Україні започаткували термін «інформаційне волонтерство». Ввели його у перший тиждень війни — з початку березня 2022 року. Нам важливо, щоб світ на втрачав фокус від того, що зараз відбувається в Україні. Тому ми закликаємо кожного небайдужого до цього долучитися.

Інформаційне волонтерство — це не ігнорування постів про гуманітарні катастрофи: поширення та вподобання їх у Фейсбуці. Адже один ваш лайк чи репост дають шанс на додаткове розповсюдження інформації по мережі. Коментування вами та друзями робить посту буст серед ваших підписників.

Ми відкриті до будь-якої інформаційної взаємодії. Якщо ви володієте даними про українців, які потребують гуманітарного захисту, будь ласка, поділіться з нами. Направляйте нам лінки про фінансові збори для людей або благодійні організації, які цими зборами займаються. Пишіть про потреби у речах, їжі, медикаментах.

Зв'яжіться з нами

Історія виникнення МЖГЦ

Після 24 лютого 2022 року у АУП постало гостре питання чим ми зараз можемо бути корисними нашому суспільству та яка діяльність буде на часі. Так виникла ідея по створенню Міжнародного журналістського гуманітарного Центру.

Виокремимо два параметри, яким ми керувалися під час створення цього проєкту. Перший — інформування світу про гуманітарне горе, яке виникло в Україні після вторгнення Росії . Друге — це зібрання на одному майданчику тих, хто потребує гуманітарного захисту, і тих, хто хоче і може цей захист надати. Перший параметр є ключовим — це інформування. Ми не знаємо, коли настане кінець цій безпідставній розрусі всього українського, але переконані, що мовчати — не можна. Таким чином, з початку березня 2022 року АУП займається збором запитів постраждалих від воєнних дій та інформуванням міжнародної спільноти про гуманітарні біди.

Ми разом з журналістами, які працюють в МЖГЦ, самостійно шукаємо, перевіряємо, обробляємо та поширюємо інформацію про постраждалих від російської навали. Проєкт також є інструментом підтримки для регіональних українських журналістів, які залишилися без роботи і фінансової допомоги. Завдяки проєкту вони застосовують свої професійні навички для здійснення важливої гуманітарної місії і роблять свій внесок у перемогу України.

Нас надзвичайно вражає згуртованість українського народу. Підприємці, які займалися бізнесом, зараз перекваліфіковуються у волонтерські організації. Віддають свою нерухомість для прихистку переміщених осіб, використовують свої склади для фасування гуманітарної допомоги. Шукають незахищені верстви населення і самостійно забезпечують їх необхідним.

Це реалії, які ми бачимо щодня. І у яких переконуємося самостійно. Тому ми були б дуже вдячні, якби ще більше могли б заручитися інформаційною підтримкою.

Чекаємо на перемогу України, при цьому щодня боремо власний біль!

Віру та згуртованість українців неможливо розбомбити — про це вже знає увесь світ!

Остання зміна: Ср. 3 серп. 2022